Ka than' i moçmi: 

"Komunizma është një sëmundje e tmerrshme, si tërbimi i qenve dhe i ujqërve, është kolerë që nuk shkatërron vetëm trupin,por zemrën dhe shpirtin e njeriut."

- Mit'hat Frashëri

Hashim Thaçi nderohet me medaljen “Nderi i Akademisë”

Nga Rexhina Biba 0

Akademia Shqiptare e Shkencave ka nderuar Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi me medaljen “Nderi i Akademisë”.

“Jam shumë mirënjohës për medaljen “Nderi i Akademisë”, që pranova sot nga Akademia e Shkencave e Shqipërisë. Janë bërë shumë përpjekje për t’i ndarë shqiptarët edhe në identitet, por akademikët mbeten gardianët e tij”, ka deklaruar Thaçi.

Në profilin e tij në Facebook, ai është shprehur se, kufijtë politikë dhe shtetërorë nuk duhet t’i pengojnë akademitë shkencore të dy vendeve për t’u ndjerë të bashkuara me njëra-tjetrën brenda një gjuhe, një kulture, një bote shqiptare dhe brenda një identiteti.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>