Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Greqi/ Arrestohen dy shqiptarë me dy kg kokainë

Nga Rexhina Biba 0

Dy shqiptarë rreth të tridhjetave janë arrestuar nga policia greke për posedim dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Policia helene sqaron se shqiptarë u kapën me mbi 2 kg kokainë në Krystallopigi, teksa po trafikonin drogën në brendësi të territorit grek

Përveç lëndës narkotike, atyre u janë sekuestruar edhe 1.030 euro, rreth 5.700 lekë shqiptare, 4 telefona celularë me karta Sim.

Dosja ndaj tyre është dërguar në Prokurorinë e Kosturit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej