Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Grabitja e parave, punonjësi i sigurisë private: S’patëm kohë të reagonim

Nga Klodiana 0

Punonjësi i sigurisë private, tha se në grabitje kanë marrë pjesë 4 persona. I marrë në pytje nga policia e shtetit ai bën me dije se nuk patëm kohë të reagonim, pasi ishin 5 persona të armatosur. 

Gjithsej ishim 5 persona, 2 në njërën makinë dhe 3 në tjetrën. Automjetet ishin rreth 50 metra larg njëra-tjetrës. Kur mbërritëm tek Qafa e Kasharit, dy automjete na parakaluan. Fuoristrada u përplas me blindin e parë. Nuk patëm kohë të reagonim. Mjeti i dytë na bllokoi. Ishin 4 persona të armatosur.

Ata qëlluan drejt nesh. Kur pamë se xhamat po thyheshin ne zbritëm prej frikës. Na shtrinë në tokë, morën paratë dhe u larguan” tha punonjësi i sigurisë private.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej