Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Fitorja me Turqinë, Panuçi: Ishte një ndeshje e madhe

Nga Klodiana 0

Trajneri i Shqipërisë, Panuçi vlerësoi fitoren nga kombëtarja përballë Turqisë edhe pse ishte vetëm një ndeshje miqësore.

“Ishte një ndeshje e vërtetë. Kemi luajtur një ndeshje të madhe deri në momentin e daljes me të kuqe të Memushajt. Gjatë javës kemi bërë një punë shumë të mirë, e cila u shpërblye. Dy golat mund të evitoheshin, por edhe ata kanë lojtarë të mirë.

Jam i kënaqur me lojën e lojtarëve të rinj, ata janë pjesë e kombëtares për fazën eliminatore. Sot përveç fitores, ajo që është e rëndësishme është që zhvilluam një ndeshje të madhe. Mënyra si e arritëm është më e rëndësishme se fitorja. Jam shumë i lumtur që djemtë po perceptojnë atë që kërkoj” deklaroi Panuçi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej