Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

Fitorja me Turqinë, Panuçi: Ishte një ndeshje e madhe

Nga Klodiana 0

Trajneri i Shqipërisë, Panuçi vlerësoi fitoren nga kombëtarja përballë Turqisë edhe pse ishte vetëm një ndeshje miqësore.

“Ishte një ndeshje e vërtetë. Kemi luajtur një ndeshje të madhe deri në momentin e daljes me të kuqe të Memushajt. Gjatë javës kemi bërë një punë shumë të mirë, e cila u shpërblye. Dy golat mund të evitoheshin, por edhe ata kanë lojtarë të mirë.

Jam i kënaqur me lojën e lojtarëve të rinj, ata janë pjesë e kombëtares për fazën eliminatore. Sot përveç fitores, ajo që është e rëndësishme është që zhvilluam një ndeshje të madhe. Mënyra si e arritëm është më e rëndësishme se fitorja. Jam shumë i lumtur që djemtë po perceptojnë atë që kërkoj” deklaroi Panuçi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej