Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Fier/ Plehrat/ Banorët: Do të na kontaminohet toka nga mbetjet

Nga Skenderi 0

Banorët e Plykut në Fier thonë se mbetjet e qarkut Fier, nuk mund të riciklohet në zonën kodrinore të fshatit, pasi është tokë e rrëshqitshme dhe me lagështirë.

Ata shpjegojnë motivet pse janë kundër ndërtimit të impiantit të përpunimit të mbetjeve dhe një ndër to është se se i druhen kontaminimit të tokës bujqësore nga mbetjet, përmes ujërave nëntokësorë.

Në zonën ku do ndërtohet impianti jetojnë 300 familje.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej