Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fatos Nano bojkoton Kongresin e Edi Ramës

Nga Media 0

Ish-kryeministri Fatos Nano nuk është i pranishëm në Kongresin e Partisë Socialiste.

Duket se ish-lideri i socialistëve ka refuzuar që të shërbejë si një fasadë për Ramën, dhe momentin e vështirë në të cilën ndodhet kryeministri.

Prania e Nanos në Kuvend u fry nga eksponentë të lartë në PS, të cilët nxituan të thoshin se ai do të ishte i pranishëm në Pallatin e Kongreseve.

Nuk dihet nëse Nano mund të mbërrijë gjatë sesionit të dytë të Kongresit, po gjasat që kjo të ndodhë bëjnë me dije burime për Faxweb.al janë të pakta.

Në nisje të Kongresit fjalën hyrëse e mbajti Taulant Balla, i cili u shpreh e në zgjedhjet e Qershorit PS-ja do të marrë dhe Bashkitë e drejtuara derimë tani nga demokratët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej