Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Drogë nga Shqipëria drejt Italisë, 9 të arrestuar

Nga Klodiana 0

Policia italiane ka arrestuar 9 persona pasi trafikonin drogë nga Shqipëria drejt Italisë.

Bëhet fjalë për goditjen e një bande shqiptaro-italiane që trafikonte kanabis sativa, heroinë e kokainë. Sipas të dhënave, droga merrej në Shqipëri dhe dërgohej në Messina, Emilia Romagna e zona të tjera.

Policia arriti që të konfiskojë 55 kg marijuanë dhe arrestoi në flagrancë dy korrierë, me inicialet R.G., dhe B.M. Grupi kriminal, i cili kishte bazën e tij në Messina, planifikoi furnizimin e drogës ne Abruzzo nga furnizuesit shqiptarë, falë  ndihmës së korrierëve besnikë, të cilët bartnin ngarkesat e drogës.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej