Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Donald Trump President i 45 i Shteteve të Bashkuara

Nga Ejona 0

Kolegji Elektoral nuk ka bërë kurrfarë surprize, por ashtu si dhe i takonte bazë ligjit elektoral amerikan ka zgjedhur Donald Trump President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në përputhje me rezultatet e zgjedhjeve.

Kolegji Elektoral i ka dhënë 306 vota Donald Trump­it, po aq sa edhe parashikohej sipas zgjedhjeve të mbajtura muajin e shkuar.

Nuk pati asnjë të papritur në votën e Kolegjit Elektoral, pavarësisht zërave se disa anëtarë do të votonin kundër Trump.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej