Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

“Dhuro Dashuri”, lëvizja që e feston Flamurin me bamirësi

Nga Klodiana 0

Ka mënyra nga më të ndryshmet në kremtimin e Ditës së Pavarësisë. “Dhuro Dashuri” ka zgjedhur që festojë duke bërë bamirësi.

Nxënësit e klasë së tretë të shkollës “Konferenca e Pezës” në Tiranë janë bërë pjesë e lëvizjes në ndihmë të atyre që janë më të vobektë, por që kanë festë sit ë gjithë të tjerët.

Ja mesazhi i shkurtër i “Dhuro Dashuri” bërë në rrjetet sociale:

Fëmijët ju urojnë; Gëzuar Pavarësinë!

Festojmë bashkë, në të mira dhe në nevojë…

Klasa e tretë e shkollës “Konferenca e Pezës” ishte pjesë e bamirësisë. Ju faleminderit!

Bamirësia është dashuri!

5 4 3 2 6

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej