- Advertisement -

TAG

flamuri

Çami dhe Malësori në kampin e përqendrimit që shpëtuan nga një flamur

Nga Ilir Seci Nji vjetë në fmini, në klasen e tretë pata shkue te Dajët në Gash, për festat e 28-29 Nandorit si thuhej atëhere,...

Suksesi i policisë: Arrestoi 5 flamuj në protestën e PDIU-së (procesverbali)

Sandër Lleshi ka shënuar një tjetër sukses në krye të policisë shqiptare, meqë ka arrestuar dhe burgosur Flamurin Kombëtar, Flamurin e shoqatës “Çamëria” dhe...

Yuri Kim godet listat e hapura: Përgjegjësia për kandidatët u takon vetëm liderëve të partive

Yuri Kim ka paralajmëruar liderët e partive politike në Shqipëri se do të mbajnë përgjegjësi për kandidatët që do të garojnë nën siglën e...

Grisja e flamurit të Turqisë nga eurodeputeti grek Lagos nuk është rastësi

Nga Arben Llalla Javën që shkoi eurodeputeti Ioannis Lagos brenda Kuvendit të Bashkimit Europian grisi flamurin kombëtar të Turqisë, një veprim që nuk ka ndodhur...

Kur merr me vete enët e kuzhinës…

Marrinat e grekëve; varrosin flamurin. Por, flamuri nuk varroset o të mjerë! Në asnjë vend të botës nuk varroset flamuri kombëtar, por kjo duhet të jetë...

Teuta përmbys Tiranën, Flamurtari thyen Kukësin

Tirana nuk di të fitojë! Bardheblutë janë mundur nga Teuta në javën e 11 të Kategorisë Superiore, në një ndeshje të cilën e mbajtën...

Policia greke rrëzon akuzat: Kostandin Kaçifa nuk u vra për flamurin

Policia greke ka rrëzuar të gjitha pretendimet që minoritari Kostandino Kaçifas të jetë vrarë për flamurin apo të jetë provokuar nga pala shqiptare. E përditshmja...

Çfarë kuptimi ka Kosova pa flamurin shqiptar?!

Nga Indrit Vokshi Çfarë kuptimi ka Kosova pa flamurin shqiptar?! Se s'po e kuptoj? Luftrat, gjakun, këngët, dasmat, varrimet, betimet për liri i kanë pasë...

Ngritja e flamurit në Durrës, Sali Berisha dhe stërgjyshi i Edi Ramës

Nga Ylli Polovina Shkrimi i dhjetë i ciklit për 550 vjetorin e pritshëm të vdekjes së Skënderbeut Siç e dimë, Ismail Qemali dhe kolona e nismëtarëve të...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -