Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Data e zgjedhjeve në ditën Bajramit/ Imami: Kjo nuk ka ndodhur asnjëherë

Nga Klodiana 0

Imami i Shkodrës Muhamed Sytari, ka fajësuar dy liderët, kryeministrin Edi Rama dhe kreun e opozitës Lulzim Bashën që përcaktuan me marrëveshje datën 25 qershor si datë të zgjedhjeve.

Sytari ka reaguar lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme më 25 qershor, në festën e Fiter Bajramin, duke shprehur pakënaqësinë e thellë dhe shton se një gjë e tillë nuk ka ndodhur as në komunizëm.

Jemi befasuar nga dy drejtuesit kryesorë, kur dëgjuam se caktuan zgjedhjet ditën e Bajramit. Një fenomen që as në kohën e komunizmit nuk ka ndodhur, edhe pse feja ishte e ndaluar. Natyrshëm ne presim reagimin e KMSH, por kjo është e pafalshme ndaj shenjtërisë së kësaj dite. Festat tona janë të shenjta e solide që prekja e tyre duhet të jetë kufi i ndaluar për të gjithë”, ka thënë Muhamed Sytari.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej