Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Bashkia e Tiranës: Fasadat e pallateve do të kthehen në piktura për fëmijët

Nga Klodiana 0

Bashkia e Tiranës ka projektuar të ndryshojë fasadat e pallateve me  piktura  për ti bërë estetikisht të bukura dhe për të krijuar një ambjent më argëtues për fëmijët.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte në inagurimin e këndit të 9 të lojërave në rrugën “Sulejman Delvina” dhe tha se do të vijojnë investimet për këtë grupmoshë.

 

” Jam shumë mirënjohës për të gjithë ata që kanë kontribuar, për prindërit, për bizneset e zonës, për bankën Raiffeisen që na ka dhuruar lodrat. Ideja është që këto zona të rrënuara, të papërdorura e të degraduara, me pak investim t’i kthejmë në hapësira për fëmijët e qytetit, që rrisin cilësinë e jetës së tyre. Investime të tilla po i bëjmë jo vetëm në çerdhe, kopshte e shkolla, por edhe pranë komunitetit”, tha Veliaj 

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej