Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

As të shembet, as i ri, Rudina Hajdari: Të gjendet një rrugë e mesme për teatrin

Nga Media 0

Debati i për teatrinho Kombëtar i ka ndarë artistët në dy kampe, të shumtit që duan ruajtjen e godinës dhe ata të paktit që janë kundër shembjes. Në momentin që ka vetëm dy rrugë, deputetja demokrate ka jep mendimin se duhet një alternativë e tretë. Megjithëse nuk thotë se cila është kjo rrugë e mesme, Hajdari shpreson që të gjendet kjo rrugë.

Ja çfarë shkruan deputetja demokrate në Twitter:

Pas dëgjesës për teatrin, më erdhi keq tek shikoja artistët që debatonin ashpër me njëri-tjetrin. Mesa duket strategjia e qeverisë është “përca dhe sundo”. Duke dëgjuar arguementat pro/kundër mendoj se ka gjithmonë një rrugë/zgjidhje të mesme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej