Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arta Marku takim me gazetarët: Sa profesionale jam në punën time do ta tregojë koha

Nga Media 0

“Se sa profesionale jam në punën time do ta tregojë koha”. Është kjo deklarata që ka bërë Kyeprokurorja Arta Marku gjatë një takimi me gazetarët.
Kreu i organit të akuzës ka theksuar se do të jetë transparente në punën e saj duke zbatuar me përpikmëri ligjet.
Gjatë takimit me gazetarët Marku ka kërkuar bashkëpunimin e tyre në lidhje me çështjet sensitive.
“Do të ketë shumë ndryshime dhe do shihni surpriza. Nuk do jenë vetëm ato lëvizje që janë bërë deri tani. Nëse do jem neutrale dhe e pavaruar politikisht këto do t’i tregojë puna ime dhe rezultatet. Tensioni më të larguarit s’është krijuar prej meje por prej ligjit. Ata që janë larguar e dinë arsyen dhe po ashtu dhe ata që kanë ardhur në detyrat e reja e dinë arsyen“, tha Marku.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej