Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

3 shqiptarë arratisen nga burgu grek, ikje si në filma

Nga Media 0

E ngjashme me një skenë filmi ka qenë arratisja e 3 shqiptarëve dhe një gjeorgjiani nga burgu i Athinës gjatë mesnatës.

Ata kanë prerë hekurat e qelisë dhe përmes çarçafëve kanë arritur të dalin nga kati i dytë i burgut për të shijuar më pas lirinë.

Për njërin nga të arratisurit zgjati shumë pak liria, gjeorgjiani i dënuar për trafik droge u arrestua nga forcat e policisë vetëm pas disa minutash, por dy shqiptarët kanë mundur që të largohen me shpejtësi.

Njëri nga shqiptarët e arratisur do të vaunt dënimin nën akuzën vrasjes. Gjykata e Athinës kishte dhënë dënimet për shqiptarët dhe gjeorgjianin në datë 3 janar kurse sot pritej që të transferoheshin në burg nga qelia e gjykatës.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej