Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zyrtarizon UEFA/ Shqipëri-Francë do të luhet në “Arena Kombëtare”

Nga Ejona 0

UEFA ka zyrtarizuar sot edhe vendin ku do të zhvillohet ndeshja e 17 nëntorit, mes Shqipërisë dhe Francës.

Mesa duket, stadiumi “Arena Kombëtare” e kaloi testin si stadium që do të presë takimin eliminator për Euro 2020 mes kuqezinjve dhe “gjelave”.

Kjo do të jetë ndeshja e parë në ish-stadiumin “Qemal Stafa” që prej rikonstruksionit.

Ditën e djeshme është luajtur në “Arenën Kombëtare” ndeshja testuese midis Apolonisë dhe Vllaznisë ku të pranishëm ishin edhe inspektorë të UEFA-s.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej