Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zyrtarët e Inteligjencës së SHBA për protestat e dhunshme: Rusia po nxit përplasjet raciale

Nga Ejona 0

Shtatë zyrtarë amerikanë të inteligjencës akuzojnë Rusinë se po nxit përplasjet raciale në SHBA pas vdekjes së afroamerikant Goerge Floyd nga një polic në Minnesota.

Këta zyrtarë pretendojnë se Rusia nëpërmjet disa grupeve supermaciste të bardha po inicion dhunë dhe tension për të rritur edhe zemërimin tek grupet afroamerikane në SHBA.

Në fakt në 2016 Rusia është akuzuar për të njëjtën gjë por për rastin e kundërt kur dyshohej se ishte krijuesja e iniciativës ‘Black Lives

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej