Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zjarri “pushton” pyjet e Zapodit në Kukës, banorët luftojnë me flakët deri në orët e para të mëngjesit (foto)

Nga 27.al 0

Një zjarr masiv ka përfshirë ditën e djeshme të gjithë zonën e Zapodit, Kukës, në Parkun Natyror Korab-Koritnik në vendin e quajtur Kodra Llukovit.

Mësohet se forcat zjarrëfikëse së bashku me banorët e zonës kanë punuar gjithë natën për fikjen e flakëve.

Ndonëse terreni ishte mjaft i vështirë, banorët kanë qëndruar deri në orët e vona për të fikur plotësisht flakët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej