Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zjarri në Skëndërbegas të Gramshit, digjen 15 hektarë pyje e kullota

Nga Klodiana 0

Një zjarr i fuqishëm ka rënë ditën e djeshme në zonën pyjore në qendrën administrative Skenderbegas. I favorizuar nga era e fortë, flakët kanë shkrumbuar rreth 15 ha sipërfaqe pyjore por dhe drurë pishe.

Pas ndërhyrjes së shërbimit zjarrfikës dhe forcave të shërbimit pyjor, të ndihmuar edhe nga banoret e zonës, kanë bërë të mundur izolimin e zjarrit.

Drejtori i Zjarrfikëses, Ilir Llapushi u shpreh se terreni është tepër i vështirë pasi nuk ka rrugë automobilistike dhe era ka favorizuar flakët. Në vendngjarje kane shkuar edhe forcat e policisë, ku po hetojnë shkaqet e rënies së zjarrit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej