Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zjarret në Finiq/ Ministria e Mbrojtjes dërgon 6 zjarrfikëse dhe 70 punonjës

Nga Klodiana 0

Pas zjarreve që kanë rënë në zonën e Delvinës dhe të Finiqit, Ministria e Mbrojtjes ka dërguar drejt vendngjarjes 6 zjarrfikëse dhe 70 punonjës për të shuar flakët.

Në gatishmëri në rast ndërhyrje janë efektivët e FA në Detashmentin e Mbrojtjes Rajonale të Gjirokastrës.

“Gjashtë mjete zjarrfikëse të MZSH nga Delvina, Saranda dhe Gjirokastra dhe 70 punonjës të MZHSH janë angazhuar në operacionin për shuarjen e zjarrit në Finiq. Sipas informacioneve të deritanishme raportohet për vetëm 2 shtëpi, të brakstisura prej më shumë se 15 vjetësh, të dëmtuara nga zjarri, shumë larg qendrave të banuara”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej