Zhdukja e Jan Prengës/ Trafikanti Dritan Rexhepi telefon vëllezërit e viktimës: Më prenë në besë (film)

Duhet të lëçisni

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Plagoset një minator në galeritë e Bulqizës, dërgohet me urgjencë në spital

Një minator ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një nga galeritë e Bulqizës. Mësohet se ai është Agron Gjeta i moshës 55-vjeç. Gjeta...

Nuk ka qetësi te Barcelona, arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Klubi katalunjas është tronditur sërish paraditen e së hënës, kur ish-presidenti Josep Maria Bartomeu është arrestuar në vazhdën e hetimeve të skandalit që tashmë...

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi thirrje partive: Dorëzoni brenda afateve dokumentacionin e kandidimit

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi iu ka bërë thirrje partive të dorëzojnë brenda afateve dhe të mos e lënë për në...

Prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me autoritetet britanike ka mundur të zbardhë bisedat mes urdhëruesit të rrëmbimit te Dritan Rexhepit dhe vëllait të Janit, Ndrek Prenga.

Dy vëllezerit e viktimës janë të arrestaur në Mbretërine e Bashkuar për trafikim droge. Gjatë komunikimit të vazhdueshëm në telefon Dritan Rexhepit, i premton Ndrek Prengës, se nëse do t’i kthehet pjesa e drogës nga Astriti dhe Shullani, do të jepte urdhër për lirimin e 49-vjeçarit. Dy vëllezërit Prenga në Angli u kanë kthyer 106 kilogramë drogë dhe 700 mijë euro disa shtetasve polake që vepronin për llogari të Rexhepit. Por  kur është mësuar që Jan Prenga kishte humbur jetën, Ndrek Prenga i ka kërkuar llogari Dritan Rexhepit.

Urdhëruesi i rrëmbimit nga burgu i Ekuadorit i ka thënë se e kanë prerë në besë. Bosi i kokainës, sipas përgjimeve, i ka thënë Ndrek Prengës emrat e pengmarresve të të vellait, meqë nuk mundi ta mbante fjalën e dhënë per lirimin e tij.

Është fjala për grupin “Hajri” dhe biznesmenin Gentian Doçi, të cilin RENEA nuk arriti ta arrestonte gjatë operacionit blic në Shkodër javën e kaluar. Organi i akuzës ka zbardhur edhe dëshminë e bashkëshortes së Altin Hajrit, një person me shumë dritëhije dhe i kërkuar nga polica pasi konsiderohet si organziator i rrëmbimit të babait të 5 fëmijëve.

Bashkëshortja ka pohuar se nuk ka dijeni per vendndodhjen e tij, por ka deklaruar se Altini është kthyer në Shqipëri më 30 dhjetor të 2019-ës, pasi kishte qenë për dy vite në burg në Holandë. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se po tentohet që njëri nga personat e arrestaur të bëhet bashkpuntor i drejtësise. Policia vijon kërkimet për gjetjen e trupit të Jan Prengës, por deri tani pa asnje rezultat konkret. Polica e ka ndjekur me dron furgonin e drejtuar nga Festim Bezhdili por për shkak të errësirës ai ka humbur gjurmet.

/abcnews.al/

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Plagoset një minator në galeritë e Bulqizës, dërgohet me urgjencë në spital

Një minator ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një nga galeritë e Bulqizës. Mësohet se ai është Agron Gjeta i moshës 55-vjeç. Gjeta...

Nuk ka qetësi te Barcelona, arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Klubi katalunjas është tronditur sërish paraditen e së hënës, kur ish-presidenti Josep Maria Bartomeu është arrestuar në vazhdën e hetimeve të skandalit që tashmë...

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi thirrje partive: Dorëzoni brenda afateve dokumentacionin e kandidimit

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi iu ka bërë thirrje partive të dorëzojnë brenda afateve dhe të mos e lënë për në...

Shkon në dy numri viktimave nga aksidenti në Fier, arrestohet drejtuesi i Benzit

Ka shkuar në dy numri i viktimave nga aksidenti i djeshëm në Fier ku si pasojë ka humbur jetën në vend 18 vjeçari  Ermir...