Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zgjaten hetimet për Adriatik Llallën, akuzohet për pastrim parash

Nga Klodiana 0

Prokuroria për Krimet e Rënda ka zgjatur me tre muaj afatin e hetimit ndaj ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla.

Hetimi ndaj Llallës ka nisur në mars 2018 për akuzat e “fshehjes së pasurisë”, “mosdeklarim i të hollave në kufi”, “pastrim parash” dhe “shpërdorim të detyrës”.

Ish- kryeprokurori ka bërë ankim në Gjykatën e Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda kundër zgjatjes së afatit, kërkesë që pritet të shqyrtohet nga gjyqtari Bib Ndreca.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej