Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbulohet kostoja e vërtetë e iPhone 11 Pro Max

Nga Klodiana 0

Një iPhone 11 Pro Max kushton nga 1249-1449 dollarë, por një studim i fundit ka treguar se gjigantit të teknologjisë Apple kjo pajisje i kushton më pak se gjysma e kësaj shifre.

Një zbërthim i celularit ka zbuluar se pjesët kushtojnë të gjitha 490 dollarë. Por, kjo shifër nuk përfshin transportin, pagat e punonjësve që montojnë celularin dhe kostot e shërbimeve që janë falas me çdo iPhone, siç janë Apple Care dhe sinkronizimi në iCloud.

3 janë pjesët më të shtrenjta. Kamera që kushton 73,5 dollarë, ekrani Super Retina XDR që kushton 66,5 dollarë, ndërsa çipi i fuqishëm A13 Bionic i ka kushtuar Apple 64 dollarë. Sipas TechInsights, kostoja e pjesëve nuk i kap 500 dollarë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej