Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbulohet distanca nga e cila u qëllua Admir Murataj….

Nga Klodiana 0

Admir Murataj një prej grabitësit e 9 Prillit në Rinas, është qëlluar nga një distancë prej rreth 15 metrash.

Bëhet me dije se ky është konkluzioni i ekspertëve të Mjekësisë Ligjore. Duke marrë parasysh se përplasja me armë, e dyshuar mes efektivëve dhe grabitësve, ka qenë në një distancë të konsiderueshme, dyshimet janë se Murataj mund të jetë vrarë dhe nga miqtë e tij.

Akti i ekspertimit i është dorëzuar Prokurorisë për Krime të Rënda të cilët po kryejnë hetimet për grabitjen në pistën e Rinasit mesditën e 9 prillit. Prokuroria mbetet në pritje të ekspertizës balistike. Për momentin maska që mbante Murataj në kokë mbahet në laboratorin kriminalistik.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej