Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbulohen detaje të reja nga ekzekutimi i 28 vjeçarit, dyshohet se ishte lidhur me një grua të martuar

Nga 27.al 0

Vetëm 3 ditë më parë në Tiranë u ekzekutua me armë zjarri shtetasi Vilson Tafçiu Noka, 28-vjeçar në zonën e Astirit.

Vetëm sot, autori i dyshuar i krimit është vetëdorëzuar në polici duke zbuluar detaje të reja nga ngjarja në fjalë.

Viktima Vilson Tafçiu Noka, dyshohet se po përjetonte një lidhje dashurie me një grua të martuar, detaj i cili mund të ketë shkaktuar edhe krimin e rëndë.

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se mund të jetë “xhelozia” pista kryesore e krimit në Astir, ndërkohë nuk bëhet me dije lidhja e personit në fjalë me autorin e dyshuar të krimit, Noel Dishi.

Hetimet vazhdojnë ndërkohë theksojmë se Dishi, i vetëdorëzuar për ngjarjen në fjalë, ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me ngjarjen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej