Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zaev i bindur për hapjen e negociatave: Është koha që BE të mbajë fjalën

Nga Klodiana 0

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev, duke shtuar se është i vetëdijshëm se nga 18 tetori vendi nuk do të jetë anëtare e plotë e BE-së.

Zaev thot se qeveria maqedonase është në pritje që të hedh hapin e radhës.

“Është koha që BE të mbajë fjalë. Ne e meritojmë këtë. Jam i bindur se Këshilli Evropian më 17 dhe 18 tetor do të sjellë vendimin e shumëpritur për fillim të bisedimeve me vendin. Jemi të bë bindur se ajo është rrugë, se është proces në të cilin duhet të kalojmë. Presim që ta bëjmë hapin e ardhshëm, kjo është fillimi i bisedimeve, hapjen e kapitujve për fondet që të vazhdoj transformimi i shoqërisë sonë drejt shoqërisë evropiane. Këto janë qëllimet tona”, tha Zaev.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej