Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vritet me thikë djali i ish-Presidentit gjerman, u qëllua brenda spitalit në Berlin

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Gjermaninë, ku djali i ish-Presidentit gjerman, Richard von Weizsäcker, është vrarë me thikë.

Ngjarja tronditëse ka ndodhur në një spital të Berlinit, ku doktori Fritz von Weizsäcker, 59-vjeç, sapo kishte dhënë një leksion për sëmundjet e mëlçisë.

Nga ngjarja mbeti i plagosur rëndë dhe një polic, i cili ndonëse ishte jashtë shërbimit ndërhyri për të parandaluar krimin dhe për të neutralizuar sulmuesin. Pavarësisht përpjekjeve të tij, doktori vdiq në vend, nga plagët e rënda.

Babai i tij shërbeu si president gjatë ribashkimit të Gjermanisë në 1990. I dyshuari, gjithashtu rreth 50 vjeç, është arrestuar nga policia. Nuk dihet ende motivi i sulmit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej