Vrau të atin, 25 vjeçari nga Roskoveci: Debatuam për vëllain tjetër

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

25 vjecari Edis Rrapaj pas vrasjes të të atit në Luar të Roskovecit mësohet se para grupit hetimor ka treguar shumë pak për arsyen se përse kreu krimin.

“ Bëra një debat me babain për një problem të vëllait tjetër që jeton me ne. U nxehëm shumë dhe më pas e godita me shkop. Ai më pas vdiq”, ka thënë ai.

Ndërkaq pritet që grupi hetimor pritet të thërrasë për të dëshmuar dhe djalin tjetër të familje Rrapaj. Burimet tregojnë gjithashtu Prokuroria e Fierit ka kërkuar që një grup ekspertësh të përcaktuar gjendjen psiqike të autorit të vrasjes.

Në fshat jo vetëm ai por dhe i ati njihen si persona me çrregullimi të shëndetit mendor. Ndaj kjo është dhe arsyeja që Edis Rrapaj do ti nënshtrohet ekzaminimit mjekësor të specializuar.

25 vjeçari dhunoi për vdekje të atin me një shkop para banesës së tyre teksa Dhori Rrapaj kulloste bagëtitë.

Ky ka qenë një krim i paralajmëruar pasi siç kanë treguar fqinjë dhe të afërmit për debatet dhe sherret e shpeshta mes tyre ata kanë njoftuar disa herë policinë.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...