Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vrasja në Astir/ Gjykata merr vendimin, lihet në burg Noel Dishi

Nga Klodiana 0

Gjykata Penale e Tiranës e Tiranës ka dhënë  masën “Arrest me burg”, Noel Dishin për autorin e dyshuar të vrasjes së 28 vjeçarit Vilson Tafçiu në  Astir. Mësohet se Dishi ka qëndruar i heshtur përballë gjyqtarit Altin Abdiu.

Këtë të shtunë Dishi para gjykatës ka zbuluar dhe një ngjarje të vjetër rrëmbimi që kishte ndodhur dy vite më parë në Durrës.

Në dëshminë  e tij Dishi ka theksuar se pas dhënies së dëshmisë në prokurorine e Durresit, është telefonuar nga Vilson Noka Tafçiu dhe e lane te takoheshin në Astir, ku pas nje konflikti te castit ai ka vrare mikun e tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej