Vrasja e të riut në Rrogozhinë, flasin të afërmit: Shteti të jetë më vigjilent! Ka pasur ekspuls në Itali në 2007

Duhet të lëçisni

4 të vdekur dhe 281 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar ka njoftuar se nga 932 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe nga terreni janë konfirmuar 281 raste pozitive me Covid-19, thuhet në...

Eurostat: Shqiptarët paguajnë dyfish për shëndetësinë/ PD: Qeveria vjedh qytetarët

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia  ka publikuar shifrat e Eurostat, ku sipas saj shqiparët paguajnë dyfish, se çdo vendi tjetër i rajonit për shëndetësinë. Përmes...

Epidemiologu i Durrësit: Kemi mungesë tamponësh, ritestimet nuk bëhen

Shefi i Shëndetit Publik në Durrës, Zija Alhysa ka ngritur shqetësimin për mungesën e tamponëve në të gjithë rrethin. Epidemiologu ka thënë për mikrofonin...

Robt’ ku t’i kesh Rama!

Nga Elona Caslli Rama, u përballa me policët e tu sot tek Liceu Artistik. Fiilimisht nga makina më thanë të vija maskën. U thashë natën...

Flasin të afëmit e Klevis Kapllanit, 33 vjeçarit që u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm brenda makinës së tij në Rrogozhinë, në fshatin Sinaballaj.

Daja i tij ka kërkuar që shteti të marrë masa duke i bërë parapritë të tilla gjërave.

“Një vend si këtu, që kanë vënë shkurre përpara dhe të kanë bere prite, është diçka e paramenduar. E kupton si është puna? Nga shteti kërkojmë të jenë me vigjilent për këto gjëra, të marrin masa, se kur njerëzit kanë probleme, ti bëjnë paraprit këtyre gjërave”, tha daja i viktimës për Report tv.

Tezja e 33 vjeçarit ka bërë me dije se i riu ka pasur një ekspuls (përjashtim nga një shtet) në Itali në vitin 2007.

“Dimë ka pasur ekspuls në Itali në 2007. E kam çun motre”, ka thënë ajo për gazetarin.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

4 të vdekur dhe 281 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar ka njoftuar se nga 932 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe nga terreni janë konfirmuar 281 raste pozitive me Covid-19, thuhet në...

Eurostat: Shqiptarët paguajnë dyfish për shëndetësinë/ PD: Qeveria vjedh qytetarët

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia  ka publikuar shifrat e Eurostat, ku sipas saj shqiparët paguajnë dyfish, se çdo vendi tjetër i rajonit për shëndetësinë. Përmes...

Epidemiologu i Durrësit: Kemi mungesë tamponësh, ritestimet nuk bëhen

Shefi i Shëndetit Publik në Durrës, Zija Alhysa ka ngritur shqetësimin për mungesën e tamponëve në të gjithë rrethin. Epidemiologu ka thënë për mikrofonin...

Robt’ ku t’i kesh Rama!

Nga Elona Caslli Rama, u përballa me policët e tu sot tek Liceu Artistik. Fiilimisht nga makina më thanë të vija maskën. U thashë natën...

Ursula von der Leyen publikon datën: Kur pritet të fillojë furnizimi me vaksina anti-Covid

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen konfirmoi sot se furnizimi i vendeve të BE-së me vaksina anti-Covid mund të fillojë jo më...