Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Voltana Ademi s’miraton lejen e PS për të zhvilluar takimet elektorale

Nga Klodiana 0

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi nuk miraton lejen për Partinë Socialiste për të zhvilluar takimet elektorale.

Përmes një shkrese dërguar partisë Socialiste si edhe policisë në Shkodër, Ademi shkruan se Bashkia e Shkodrës, në zbatim të dekretit të Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit dhe në kuadër të mbarëvajtjes së sezonit turistik, nuk ka miratuar kërkesën e Partisë Socialiste për zhvillimin e një aktiviteti elektoral në Pedonalen e qytetit.

Në shkresën drejtuar policisë së qarkut Shkodër, Voltana Ademi shkruan se çdo aktivitet politike ektoral në sheshet publike të Shkodres, konsiderohet i paligjshem dhe për rrjedhoje Bashkia Shkodër nuk miraton leje për asnjë subjekt politik.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej