Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vizita urgjente në Vlorë, Braçe refuzon të përgjigjet për Kadastrën

Nga Klodiana 0

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka zhvilluar një vizitë urgjente në Kadastrën e Vlorës, e cila vetëm në muajin e fundit ka ndërruar 3 herë drejtuesin e saj.

Mësohet se Braçe ka nisur takimin brenda ambienteve të Katastrës në orën 08:00 të mëngjesit, dhe ka në fokus kryesor çështjen e nxehtë të pronave në Jalë.

Nga ana tjetër Braçe ka marrë pjesë në aktivitetet në ceremoninë e 75-vjetorit të Clirimit të Vlorës. I pyetur nga gazetarët për kadastrën e Vlorës, nëse atij i rezulton të shkelje dhe a do të merren masa për drejtuesit.

“Të mos i gatërrojmë gjërat. Për Kadastrën të flaim njëherë tjetër. Kemi ardhur për këta të tjerët sot, hë të keqen,” është shprehur zëvendëskryeministri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej