Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vizita në Izrael, Meta takon përfaqësuesit e bashkësisë izraelito-shqiptare

Nga Ejona 0

Presidenti Ilir Meta gjatë qëndrimit të tij në Izrael, është takuar sot dhe me përfaqësues të bashkësisë izraelito-shqiptare, që jetojnë dhe punojnë atje prej dekadash.

Meta shkruan se takimi ka qenë i ngrohtë, ndërsa i ka falenderuar për kontributin e tyre për forcimin e marrëdhënieve midis dy vendeve dhe popujve.

“Shumë i lumtur nga takimi i ngrohtë dhe i përzemërt në Jeruzalem me përfaqësues të bashkësisë izraelito-shqiptare, që jetojnë dhe punojnë prej dekadash në Izrael. I falenderova për kontributin e tyre të shkëlqyer për forcimin e marrëdhënieve midis dy vendeve dhe popujve tanë”, shkruan Meta, ndërsa shpërnda dhe foton.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej