Vizita e Kerry-t/ Blindohet kryeqyteti

Duhet të lëçisni

Vokshi denoncon kushtet në shkolla: Mbi 50 mësues me COVID-19, asnjë masë shtesë

Vetëm në javën e parë të fillimit të vitit të ri shkollor, ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi theksoi se në 80% të shkollave mungojnë...

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Policia publikoi masat për vizitën e Sekretarit Amerikan në Tiranë, rrugë të bllokuara e monitorim nga ajri

Policia bëri publike masat për vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry nesër në Tiranë. Sipas njoftimit qindra forca policore do të jenë në gadishmëri në akset rrugore ku do të kalojë Kerry ndërsa situata do të monitorohet edhe nga ajri. Ndërkohë po për shkak të vizitës, në Tiranë do të bllokohet qarkullimi në disa rrugë dhe në një pjesë të autostradës Tiranë-Durrës. Policia e Tiranës kërkon mirëkuptimin e qytetarëve, që në këtë ditë nga ora 07:00 deri në orën 15:00, të shmangin qarkullimin me mjet në këto akse rrugore.

Rruget qe bllokohen janë:
• Aksi rrugor nga Rinasi tek mbikalimi i Kasharit

  • Aksi rrugor nga Superstrada Vorë – Tiranë
  • Aksi rrugor nga mbikalimi Kamëz deri tek Rruga e “Durrësit.
  • Aksi rrugor Sheshi “Skëndërbej” – Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”
  • Aksi rrugor Sheshi Skenderbej – Bulevardi Zogu i Parë.
  • Pjesa e unazës nga Fabrika e Bukës tek Rruga e Elbasanit.

Gjithashtu njoftohen të gjithë drejtuesit e mjeteve që do devijohet aksi rrugor i Kamzës deri tek shinat e trenit. Po ashtu nuk do te lejohen parkimet e mjeteve duke filluar nga Sheshi Shqiponja deri te rruga Elbasanit. Subjektet e linjave të shërbimit publik që operojnë në linjat brenda qytetit të Tiranës, dhe linjave të transportit udhëtarëve ndërqytetëse, kryesisht ato që përdorin rrugët në pjesën veriperëndimore të qytetit të Tiranës, nuk do të lejohet qarkullimi i këtyre mjeteve në këto pjesë të rrugës.

 

 

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Vokshi denoncon kushtet në shkolla: Mbi 50 mësues me COVID-19, asnjë masë shtesë

Vetëm në javën e parë të fillimit të vitit të ri shkollor, ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi theksoi se në 80% të shkollave mungojnë...

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...