Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vidhen pishat në oborrin e një shkolle në Gjakovë

Nga Media 0

Mirëmbajtja e ambientit, veçmas në institucione shkollore është më se i rëndësishëm për shëndetin e fëmijëve, por edhe për t’i dhënë pamje më të bukur objekteve të ndryshme.

Megjithatë, ka qytetarë të pandërgjegjshëm që gjejnë edhe këto institucione t’i shëmtojnë duke prishur gjelbërimin.

Në shkollën e mesme të ulët  “Emin Duraku” në Gjakovë, dikush ka hyrë në oborr ka vjedhur shumicën e pishave që ishin të mbjellura.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej