Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vetting-u katastrofë/ Magjistratët i drejtohen Gjykatës së Strasburgut

Nga 27.al 0

Magjistratët i drejtohen Gjykatës së Strasburgut

Plot dy muaj më parë 27.al bënte me dije se një grup i magjistratëve shqiptarë do i drejtohej Gjykatës së Strasburgut për thelbin e reformës në drejtësi, procesin e vetting-ut.

Pas këtij shkrimi një pjesë e ideatorëve të kësaj nisme ligjore u vunë presion të madh nga qeveria dhe jo vetëm.

Megjithatë, tani ata kanë krijuar organizatën “Justice for Justice” dhe i janë drejtuar zyrtarisht Gjyaktës së Strasburgut.

27.al ka siguruar letrën dërguar Gjykatës së Strasburgut.

Procesi i vetingut katastrofë/ Magjistratët shqiptarë letër përfaqësuesve më të lartë të institucioneve evropiane

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej