Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Veseli: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, sukses historik i shqiptarëve

Nga Klodiana 0

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka mirëpritur rezultatin zgjedhor që kanë pasur partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Veseli tha se ky është një sukses historik për shqiptarët ndërsa shtoi se është tregues i qartë se angazhimi politik sjell rezultatin e merituar.

“Rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut tregojnë për një sukses historik të shqiptarëve. Është tregues i qartë se angazhimi politik dhe dalja masive në zgjedhje sjell rezultatin e merituar.”, deklaroi Veseli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej