Vdes nga COVID 33-vjeçari instruktor palestre që mohoi ekzistencën e virusit

Duhet të lëçisni

PDIU: Kryeministri nuk i shpëton dot Çamërisë me “efkaristo” dhe “ejvallah”

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka bërë thirrje policisë të lirojë menjëhërë 26 protestuesit, të cilët sot tubuan për interesin kombëtar të Shqipërisë. Përmes një...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

Instruktori i njohur i palestrës dhe influencues në rrjetet sociale ka ndërruar jetë pasi u infektua me koronavirus.

Dmitriy Stuzhuk ishte 33-vjeç. Ai u infektua me virus gjatë një udhëtimi në Turqi, dhe u kthye për t’u kuruar në një spital në vendin e tij të lindjes, Ukrainë.

Ylli i rrjeteve sociale që promovonte të jetuarit të shëndetshëm, doli nga spitali pas 8 ditësh, por koronavirusi i shkaktoi komplikacione në zemër.

Pasi u dërgua sërish në spital, ish-gruaja e tij, Sofia tha se ai ishte “në gjendje të rëndë” dhe “pa ndjenja”.

Ajo i tha ndjekësve se 33-vjeçari kishte komplikacione në zemër dhe se zemra e tij nuk po e përballonte dot.

“Gjendja e tij është shumë e rëndë, bëra çfarë munda për babain e tre fëmijëve të mi, por nuk kam çfarë të bëj më”, shkruajti ajo.

Më pas 2-vjeçarja njoftoi për vdekjen: “Vetëm kujtimet e ngrohta mbeten, tre fëmijë dhe një eksperiencë e vlefshme”.

Më hert 33-vjeçari Stuzhuk kishte shkruar në rrjetet sociale nga shtrati i spitalit në Turqi se kishte qafën e enjtur dhe vështirësi në frymëmarrje, raporton newsbomb.al.

Ai i shkroi 1.1 milion ndjekësve të tij: “Dua të tregoj se si u sëmura. Unë isha ai që nuk e besoja ekzistencën e këtij virusi…deri sa u sëmura. Covid-19 nuk është një sëmundje që kalon shpejt, dhe është tepër e rëndë”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

PDIU: Kryeministri nuk i shpëton dot Çamërisë me “efkaristo” dhe “ejvallah”

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka bërë thirrje policisë të lirojë menjëhërë 26 protestuesit, të cilët sot tubuan për interesin kombëtar të Shqipërisë. Përmes një...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

Edita Tahiri: Nëse diplomacia tenton ta mbyll Çështjen Çame, atëherë hapet në protesta siç ndodhi sot

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar lidhur me protestën e mbajtur ditën e sotme nga Partia Drejtësi Integrim dhe...