Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vasili: Liria nuk duket gjëkundi, paqja është larg

Nga Klodiana 0

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili në kuadër të ditës Ndërkombëtare të Paqes theksoi se në Shqipëri liria nuk duket gjëkundi.

Përmes një postimi në Facebook Vasili shkruan “Nuk mund të ndash paqen nga liria sepse askush nuk mund të jetë në paqe përderisa nuk ka liri”! Thote Malcolm X

REAGIMI I VASILIT

Dita e paqes, që nuk është!!
“Nuk mund të ndash paqen nga liria sepse askush nuk mund të jetë në paqe përderisa nuk ka liri”! Thote Malcolm X
Ndërsa ne në Shqiperia liria nuk duket gjëkund ndaj edhe paqja është mjaft larg.
Të luftojmë dhe të bëjmë çdo gjë për lirinë që të kemi edhe paqën pa të cilën nuk bëjmë dot!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej