Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vajza e tij u arrestua gjatë protestave në SHBA/ Reagon kryebashkiaku i New York: Jam krenar për të!

Nga Ejona 0

Vajza e kryetarit të bashkisë së Nju Jorkut, Bill de Blasio u arrestua gjatë një protestë në Manhattan të Shtunën natën, thanë burimet e zbatimit të ligjit për The Post.

Vajza përfundoi në pranga pasi policia shpalli të paligjshëm një grumbullim midis Rrugës 12 dhe Broadway, ku kishin shpërthyer trazirat dhe makinat e forcave të sigurisë u dogjën.
Pas arrestimit të saj, kryebashkiaku de Blasio i pyetur për këtë fakt tha se e mbështet vajzën e tij dhe se është krenar për veprimet që ajo ka ndërmarrë.

“E dua shumë vajzën time. E nderoj qëllimin e saj. Është njeri shumë i mirë. Do që të bëhet më e mira në këtë botë. Do që të shohë një vend më të mirë dhe në paqe. Jam shumë krenar për të. Për faktin që kjo gjë e ka prekur shumë dhe ka vendosur të bëjë diçka për këtë, të protestojë me të tjerët.

Ne e mësuam nga media që ajo ishte arrestuar. Ajo është 25-veç dhe jeton jetën e saj. Zgjedh të ndajë me ne atë që do. Unë e dija që kishte dalë ditët e mëparshme në protestë, por për të shtunën nuk dija gjë. Aq më tepër që ishte përfshirë edhe policia. Kur media më pyeti për këtë, atëherë kuptuam atë që kishte ndodhur. Më tregoi gjithçka më pas me detaje. Po protestonte paqësisht bashkë me të tjerët dhe unë e besoj.”, tregon Kryetari i Bashkisë së New York.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej