Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

UBT tërhiqet nga pengimi i ndërtimit të shkollës në Kodër- Kamëz

Nga Klodiana 0

Senati Akademik i UBT-së në mënyrë unanime është pro ndërtimit të shkollës në Kodër-Kamëz.

Në një deklaratë për shtyp, Përgjegjësi i Marrëdhënieve me Publikun Gentian Mehmeti, ka deklaruar se takimet e ditëve të fundit qartësuan marrëdhëniet juridike dhe procedurale, duke mbështetur ndërtimin e shkollës.

“Ndërtimi i shkollës është domosdoshmëri. Shkolla është vepër e mirëpritur. Takimet e ditëve të fundit qartësuan marrëdhëniet juridike dhe procedurale. Senati mbështet unanimisht marrëveshjen e lidhur mes UBT-së, ministrisë dhe bashkisë së Tiranës për paktin për universitetin.”-deklaroi Mehmeti.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej