Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tryeza për Reformën Zgjedhore/ Mbërrijnë në Shqipëri ekspertët e ODIHR-it

Nga Klodiana 0

Mbërrijnë ditën e sotme në Shqipëri ekspertët e OSBE/ODHIR-it që do të mbikqyrin vijimin e reformës zgjedhore mes palëve politike.

Mësohet se ekspertët do të zhvillojnë pasditen e sotme një takim me Këshillin Politik të përbërë nga grupi i punës që është përzgjedhur për vijuar me zhvillimin edhe finalizmin e reformës.

Në tryezën e sotme që do të mbahet në orën 17:00 ekspertët ndërkombëtarë do të informohen në lidhje me ecurinë e deritanishme të draftimit të reformës si dhe do të asistojnë për të zgjidhur pikat për të cilat nuk arrihet një marrëveshje mes palëve politike.

Asistimi i tyre do të konsistojnë dhe përgatitjen e dokumentit të reformës zgjedhore, i cili duhet të jetë në përputhje me rekomandimet e bëra nga ODHIR.

Kujtojmë se Reforma zgjedhore duhet te mbyllet brenda dates 15 mars 2020.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej