Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trupi i major Tanushit mbërrin nesër në atdhe, homazhet të enjten te Muzeu

Nga Klodiana 0

Trupi i pajetë i majorit Klodian Tanushi, i cili ndërroi jetë gjatë misionit në Letoni mbërrin nesër në atdhe.

Ministria e Mbrojtjes njofton se homazhet në nder të tij do të zhvillohen ditën e enjte në datë 16 tek Muzeu Historik Kombëtar.

“Ditën e mërkurë dt 15, në mesditë në Aeroportin “Nënë Tereza”, pritet të mbërrijë me avion ushtarak trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, i rënë në krye të detyrës në misonin e NATO-s në Letoni. Homazhet në nder të major Tanushit do të zhvillohen ditën e enjte dt 16. Të mërkurën mbërrin në atdhe trupi i Tanushit”-njofton Ministria e Mbrojtjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej