Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trump paralajmëron protestuesit e dhunshëm ë Minneapolis: Garda Kombëtare sapo mbërriti

Nga Ejona 0

Presidenti amerikan Donald Trump paralajmëron protestuesit e dhunshëm në qytetin e Minneapolis me mbërritjen e Gardës Kombëtare.

Prej tre ditësh, që nga vdekja e një qytetari me ngjyrë gjatë arrestimit nga policia, qyteti nuk ka gjetur qetësi. Dyqane të shkatërruara, postave të policisë u është vënë zjarri dhe rrugët kanë marrë pamjet e një skene lufte.

Trump thotë se tashmë në Minneapolis ka mbërritur Garda Kombëtare. “Ata janë plotësisht të përgatitur. Vdekja e George Floyd nuk do të kishte shkuar kot. Respektoni kujtimin e tij,” shkruan Trump.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej