Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Transferimi i “Dosjes 184” në Dibër/ Lubonja: Asnjë nuk guxon të hetojë atë dosje që mbrohet nga banditë

Nga Ejona 0

Analisti Fatos Lubonja e konsideroi shpalljen e moskompetencës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda për dosjen e famshme “184” si lëvizje të qartë për ta mbyllur njëherë e mirë.

I ftuar në “News24″’, Lubonja shprehet se asnjë prokuror në Tiranë dhe Dibër nuk ka kurajo dhe guxim të hetojë këtë dosje.

Sipas tij kjo dosje është e mbrojtur nga banditë të veshur me pushtet.

“S’ka nevojë është për koment për këtë vendim të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, është e qartë. Një Prokurori e kapur është instrument i pushtet, e çojnë atje të mbyllet çështja, Kush ka guxim atje në Dibër të hapë atë dosje, kur shohin këta banditë? Absolutisht jo!”, u shpreh Lubonja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej