Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trafikonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 10 persona, midis tyre një grua shqiptare

Nga Ejona 0

Policia kufitare në Italinë veriperëndimore ka arrestuar 10 persona që dyshohet se morën emigrantë pa dokumente nga Italia në Francë të paktën 16 herë.
Trafikantët e akuzuar u arrestuan nga policia në qytetin italian Ventimiglia afër kufirit francez më 13 shkurt.
Të dyshuarit janë kryesisht shtetas algjerian dhe tunizian, si dhe një grua shqiptare dhe një francez, thanë hetuesit.
Ata u arrestuan si pjesë e të ashtuquajturës operacion Sciarun (Charon në arabisht) kundër trafikimit të migrantëve. Policia është ende në kërkim të dy të dyshuarve që janë në arrati. Të gjithë të dyshuarit përballen me akuza të ndihmës dhe forcimit të imigracionit të paligjshëm, thanë burimet hetimore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej