Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Torta 1 milionë dollarëshe/ Si duket ëmbëlsira më e shtrenjtë në botë? (foto)

Nga Ejona 0

Torta më e shtrenjtë në botë padyshim që u krijua nga dizenjuesja më e shtrenjtë në botë, Debbie Wingham.

Torta, ku është dizenjuar një nuse me vello, është 182 cm e gjatë dhe peshon 120 kg kushton plot 1 milionë dollarë.

Për përgatitjen e tortës Debbie Wingham përdori 1.000 vezë, 20 kg çokollatë, 5000 lule dhe perla të vogla.

Për përfundimin e ëmbëlsirës u deshën 10 ditë kohë. E gjithë torta është bërë me dorë dhe është e gjitha e ngrënshme.

Shumë njerëz ishin me fat pasi arritën të shikonin tortën e rrallë në një ekspozitë dasmash në Dubai. Dhe patën mundësinë të shijonin pakëz nga “nusja”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej