Tmerri-dëshmia/ Edi Rama nuk mjaftohet me vaksinën e “personaliteteve”, tani duhet të përzgjedhësh cili prind jeton dhe kush do vdesë

Duhet të lëçisni

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Edi Rama ka arritur në një tjetër propozim nazist, shfarosës. Meqë ai nuk ka vaksina për të gjithë, se një pjesë i duhen për “personalitetet” u ka lënë fëmijëve që të vendosin se cili nga prindërit duhet ta bëjë; babai apo nëna. Kë do më shumë? Kush dëshiron që të jetojë më gjatë?

Dëshmia e Genta Sinojmerit është me të vërtetë tronditëse.

Selektimi njerëzor naziskin

Më mer në telefon mjekja e familjes dhe më thotë: “Me urdhër na kanë thënë që meqënëse prindërit tuaj janë moshë e madhe duhet që njëri nga prindërit të bëjë vaksinë. Ju kë do përzgjidhni mamin apo babin?”.

I them: “Vërtet mos po talleni?”.

“JO – më thotë-, madje kemi dhe formularin për ta plotësuar; o njëri o tjetri ditën e hënë tek stadiumi për një prej bashkëshortëve Sinojmeri”.

I them: “Thuaj atij shefit ose shefes tuaj që kjo është gjëja më kriminale që kam dëgjuar që të bëj përzgjedhje përpara prindërve të mi. Të zgjedh se kush mundet me probabilitet të vdesë më parë mami apo babi. Turp! Shumë turp!

Miqtë e mi, në qoftë se ju marrin në telefon cilët nga të dy prindërit do përzgjidhnit?

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...