Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tiranë/ Atentat ndërtuesit te Komuna e Parisit

Nga Media 0

Sipërmarrësi Lulzim Kazani është plagosur dhe është në spital jashtë rrezikut për jetën

Persona të armatosur kanë qëlluar me armë zjarri një biznesmen ndërtimesh në Tiranë, teksa po zbriste nga makina për të hyrë në banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes në zonën e Komunës së Parisit në kryeqytet ku biznesmeni Lulzim Kazani, rreth 65-vjeç, u sulmua me armë zjarri nga persona të paidentifikuar.

Policia njofton se ndërtuesi është qëlluar me breshëri plumbash, pasi ka dalë nga makina e tij ku ndodhej edhe bashkëshortja. Lulzim Kazani ka marrë disa plumba në trup, por është jashtë rrezikut për jetën. Biznesmeni i plagosur është dërguar menjëherë në spitalin ushtarak. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej