Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tiranë, atentat me armë zjarri ish-biznesmenit të fabrikës së tullave në Vorë

Nga Ejona 0

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur paraditen e sotme në Tiranë , pranë stadiumit “Selman Stermasi”.

Policia e Tiranës njofton se ka mbetur i plagosur rëndë shtetasi Tefik Hyka, ish-pronari i fabrikës së tullave në Vorë.

Mjekët bëjnë me dije se biznesmeni i ndërtimit i ka shpëtuar atentatit mafioz dhe është i ndërgjegjshëm.

“Gjallë është me ndërgjegje”, ka thënë mjeku.

Mësohet se atentatori i tij ka qenë me motor, dhe pasi e ka qëlluan Hykën me një plumb në kokë është larguar menjëherë nga vendngjarja.

Njoftimin në polici e ka bërë një qytetar me anë të një telefonate në redaksinë e policisë së shtetit.

Nuk dihen detaje të tjera për rastin, ndërsa uniformat blu janë nisur drejt vendngjarjes pranë stadiumit “Selman Stermasi” dhe janë vënë në kërkim të autorit të ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej